آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
بزرگترین نقطه ضعف که هیچکس متوجه آن نشد

نقاط قوت و نقطه ضعف

RaikoSanstory11 - فصل یازدهم: بزرگترین نقطه ضعف که هیچکس متوجه آن نشد

برای راه اندازی هر نوع کسب و کاری، ابتدا باید خود را بشناسید. بی طرفانه، به نقاط قوت و ضعف خود فکر کنید. به جای پنهان کردن نقطه ضعف خود برای اصلاح آنها اقدام کنید. و نقاط قوت خود را همزمان بهبود و گسترش دهید.

سالها پیش متوجه نقطه ضعف هایی که برنامه های تحصیل زبان انگلیسی در فیلیپین و برنامه های مکالمه انگلیسی آنلاین داشت، شدم. مشکل این بود که همه در کشور فیلیپین می دانستند چگونه انگلیسی صحبت کنند و بسیاری از معلمان انگلیسی زبان بودند، اما آنها تجربه ای برای آموزش دادن به خارجی ها نداشتند. این به این دلیل است که تاریخ تاسیس کالج های آموزش مکالمه انگلیسی بسیار کوتاه است – اولین کالج ۱۵ سال پیش توسط یک کره ای تاسیس شد.

بنابراین، یک مربی را از انگلستان جایی که برای اولین بار تدریس انگلیسی شروع شد به کالج آوردم. او قرار نبود به معلم ها انگلیسی یاد بدهد. بلکه برای تصحیح نقطه ضعف معلمان بخاطر عدم تجربه آموزش به خارجی ها برای همکاری دعوت شد. بعد برای همه معلم های کالج اجباری شد که مدرک TESOL دریافت کنند.

یکی دیگر از نقطه ضعف هایی که احساس می کردم این بود که کالج های آموزش انگلیسی در فیلیپین را به عنوان یک کپی ارزان تر از کالج های مکالمه انگلیسی در آمریکا و انگلستان تبلیغ می کردند. چیزی که از تجارت واردات موتور سیکلت یاد گرفتم این است که موتورسیکلتهای کپی شده وحشتناک هستند. اگرچه شاید ظاهر یکی باشد، ولی بازسازی ویژگی های اساسی مانند تجربه رانندگی و دوام محصول بسیار دشوار است. من فکر می کنم این مسئله درمورد زبان انگلیسی نیز صادق است. اگر این موضوع ادامه یابد، برنامه های مکالمه انگلیسی آنلاین و برنامه های آموزش حضوری در فیلیپین به کپی های ارزان تر کالج های غربی و کره ای تبدیل خواهد شد.

موتورسیکلت های تقلبی یا کپی شده در ابتدا به دلیل قیمت ارزان خود محبوب می شوند اما زمانی که با ویژگی های مهم محصول اوریجینال مطابقت نداشته باشند و نقطه ضعف های آن آشکار شود، به یکباره شکست خواهند خورد. مطمئن هستم از داستان موتورسیکلت های تقلیدی که در چین مشهور بودند، و این روزها خبری از آنها نیست، خبر دارید. (خب، داستان نقطه ضعف این کپی ها در صنعت موتورسیکلت بسیار معروف است …) وقتی کسب و کار مکالمه آنلاین انگلیسی را شروع کردم، ابدا نمی خواستم کپی کنم. انگلیسی که در فیلیپین یاد می گیرید نه آمریکایی نه بریتانیایی است، قصد من این است که بهترین کالج مکالمه انگلیسی را در جهان ایجاد کنم که ویژگی های منحصر به فردی دارد و تنها از طریق مطالعه با مردم فیلیپین بدست می آید. البته هزینه ارزان نیز تأثیرگذار است، اما بهترین امتیازات آن آموزش خصوصی، مهمان نوازی، راحتی تلفظ، سهولت درک زبان و نزدیک بودن آن با کشور ژاپن است. با توجه کردن به این ویژگی ها، پاسخ مناسب برای ایجاد بهترین کالج انگلیسی جهان را مطمئنا بدست می آوریم.

 

ادامه دارد …

 ارسال در حدود 4 ماه قبل  ادامه مطلب »