آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
بوتاکس کردن چگونه انجام می شود

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود

salamatmag 3 49 300x150 بوتاکس کردن چگونه انجام می شود

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه بوتاکس کردن چگونه انجام می شود می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

در اینجا بعضی نکات کلیدی در مورد بوتاکس آورده خواهد شد. جزئیات بیشتر و اطلاعات مفصل تر در مقاله اصلی قرار داده شده هست.

بوتاکس از محبوب ترین درمان های زیبایی می باشد و هر ساله میلیون ها نفر در جهان از آن استفاده خواهند کرد.

بوتاکس سمی حاصل از کلستریدیوم بوتولینوم ( یک ارگانیسم موجود در محیط زیست طبیعی ) هست که تا حد زیادی غیر فعال و غیر سمی شده هست.

سم بوتولینوم با فلج کردن عضلات زیرین پوست برای کم شدن خطوط ریز و چین و چروک ها استفاده خواهد شد.

دکترها از بوتاکس برای درمان تعریق بیش از اندازه، میگرن، اختلالات عضلانی، و بعضی اختلالات مثانه و روده نیز استفاده خواهد شد.

بوتولیسم، عفونت با خود سم بوتولینوم هست و می تواند باعث نارسایی تنفسی گشته و موجب مرگ بشود.

 

فقط یک گرم سم بوتولینوم می تواند بیش از یک میلیون نفر را کشده باشد. دو کیلوگرم از این سم می تواند کل جمعیت انسانی کره زمین را از بین برده باشد.

کلستریدیوم بوتولینوم، ارگانیسمی هست که بوتاکس از آن گرفته شده هست. این باکتری، به صورت غیر فعال در محیط زیست طبیعی ، که شامل در جنگل و خاک کشاورزی، و در رسوبات دریاچه ها، رودخانه ها، آب های ساحلی و آب های تصفیه نشده یافت خواهد شد.

 

این باکتری نیز می تواند در روده پستانداران و ماهی ها و در آبشش و امعا و احشا خرچنگ ها و صدف ها یافت بشود. این موارد طبیعی از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم و هاگ های آن اصولا نسبتا بی ضرر هست. مشکلات اصولا تنها زمانی بوجود بیاید که هاگ ها به سلول رویشی تبدیل بشود و جمعیت باکتری در نقطه متمرکز میشود، شروع به تولید سم بوتولینوم مرگبار میشود که مسئول ایجاد علائم بوتولیسم هست.

 

salamatmag 1 79 بوتاکس کردن چگونه انجام می شود

 

نوروتوکسین سیستم عصبی را هدف قرار خواهد داد، در نتیجه فرآیندهای پیام رسانی سلول های عصبی ( عامل برقراری ارتباط تاثیرگذار سلول های عصبی با هم ) را مختل میکند. نوروتوکسین مورد بحث در تولید بوتاکس، سم بوتولینوم ( یا به اختصار BTX یا BONT  ) هست و به هشت نوع  A، B، C ، ​​D، E، F، G  و  H تقسیم میشود.

 

حتما تا به حال این سوال برای شما هم پیش امده است که آیا بوتاکس کردن خطر دارد برای رسیدن به جواب این سوال می توانید به پست آیا بوتاکس کردن خطراتی را به همراه دارد مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

از بین اینها انواع  A، B، E  و در موارد نادر، نوع F موجب بوتولیسم در انسان شده است، در حالی که انواع C و D موجب مریضی در پستانداران دیگر، پرندگان و ماهی ها میشود. اگر چه نوع G در آرژانتین از خاک جدا شده است، ولی هیچ شیوعی از بیماری ناشی از این سم شناسایی نشده هست.

 

سم بوتولینوم یکی از سمی ترین مواد شناخته شده برای انسان هست. دانشمندان برآورد کرده اند که یک گرم از آن می تواند بیشتر از یک میلیون نفر و دو کیلو گرم آن می تواند تمام انسان های روی زمین را نابود کند. در غلظت های بالا ، سم بوتولینوم می تواند علائم بوتولیسم که یک بیماری شدید تهدید کننده حیات هست را ایجاد بکند. بوتولیسم بدون درمان امکان دارد باعث نارسایی تنفسی و مرگ میشود. با وجود سمیت و گرانی، بوتاکس متقاضیان بسیاری داشته است.

 

سم بوتولینوم برای درمان مشکلات عضلانی خاص و در زیبایی برای حذف چروک ها با فلج موقت عضلانی، تزریق خواهد شد.

سم بوتولینوم ثابت میکند که در حالتی که در دوز و تواتر زمانی درست تزریق بشود، در درمان شرایط بالینی مختلف، یک پروتئین درمانی موفق و ارزشمند هست

 

بوتاکس چیست ؟ امروزه در کشورهای اروپایی از ترکیبات تزریقی متعددی جهت رفع چروک یا افزایش حجم اعضای بدن استفاده می شود که متاسفانه در جامعه ما اطلاعات محدودی در این باره وجود دارد. به اختصار باید گفت که این نوع ترکیبات به دو دسته کلی تقسیم می شوند

 

ترکیبات فلج کننده؛ که با فلج کردن عضلات پیشانی یا دور چشم، اسپاسم آن ناحیه را رفع خواهد کرد و مانع از انقباض عضلات خواهد شد، در نتیجه موجب رفع چروک و گاه بالا بردن ابروها شده است و طول اثرشان بین ۳ تا ۶ ماه هست.

 

salamatmag 2 59 300x225 بوتاکس کردن چگونه انجام می شود

 

بوتاکس نام اختصاری سم بوتولیسم هست. تزریق مقدار کمی از این ماده بطور مستقیم در ماهیچه فعالیت آن را کم میکند و خطوطی را که نتیجه پرکاری آن روی صورت به وجود امده است از بین می برد در نتیجه صورت جوان تر و شاداب تر به نظر برسد. يک روش سريع و نسبتا غير تهاجمی هست

 

برای درمان چروکهای پیشانی و کنار چشم ها (در ناحیه هایی که حرکت عضلانی ضروری نبوده است) میتوان از بوتاکس استفاده بکند تا از پیشرفت و ایجاد چروکها جلوگیری بشود. حالا بوتاکس در آمریکا روشی هست که بیشترین استفاده را از نظر زیباسازی صورت داشته است و هنرپیشه های هالیوودی بیشترین مصرف کنندگان این ماده می باشند

 

ترکیبات پُرکننده؛ که با پرکردن شیارها موجب پرشدن چروک ها مثل پركردن خط خنده، رفع لاغری دست و صورت، گودی زیر چشم ها، زیاد شدن حجم لب، گونه، چانه و نیز اندام (سینه و…) شده است و این ترکیبات حتی برای پر کردن فرورفتگی های ضایعاتی چون سالک وغیره و نیز تغییرات محدود در حالت بینی کاربرد داشته است.

 

ترکیبات پرکننده به دو نوع موقت و دائم تقسیم شده است.البته نوع ژل دائم(پلی اکریل آمید) خود دارای انواع گوناگونی هست و مطالعات و تحقیقات متعدد بر روی بعضی انواع آن در اروپا طی سی سال گذشته نشان میدهد که نه تنها هیچ گونه حساسیت، سرطان زایی، مسمومیت و غیره با آن وجود نخواهد داشت، بلکه غیرقابل جذب و تجزیه بودن، تطابق کامل با بافت پیوندی بدن و یکنواختی کامل آن نیز به اثبات میرسد.

 

ژل ها ترکیباتی می باشند که چروک های عمیق و گودی ها را پر کرده و از آن ها برای برجسته کردن گونه و لب استفاده شده است. اثرشان بین ۶ ماه تا ۶ سال هست.

ژل های موقت بین ۶ تا ۱۸ ماه و ژل های دائم حداقل تا ۶ سال ماندگاری خواهد داشت.ژل های موقت مانند کلاژن ها و هیالورونیک اسیدها بوده و اسامی گوناگون مثل ژوودرم، روفیلان، رستيلن، ماتریدکس و… داشته اند.

 

ژل های دائم در اصل همیشگی می باشد، اما چون بعد از گذشت ۵ تا ۶ سال کوچک تر شده هست و بافت های بدن نیز تحلیل میشود، ماندگاری آن ها را باید بین ۵ تا ۱۰ سال در نظر بگیرید. امروزه ژل های دائم به طور عمده شامل پلی اکریل آمید و پلی متیل متاکریلات هست.

نوشته بوتاکس کردن چگونه انجام می شود اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 7 ماه قبل  ادامه مطلب »