آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
تفاوت اساسی در مقایسه با نخبگان

تفاوت اساسی در مقایسه با نخبگان

راهکارهایی که افراد هوشمند در اداره کسب و کار خود به کار می گیرند، تفاوت بسیار اساسی با افرادی دارد که از هوش بالایی برخوردار نیستند. افراد تحصیل کرده قبل از هر اقدامی مسائل بالقوه را پیش بینی می کنند و راه حل هایی را برای مقابله با مسائل طرح می کنند. اما روش من این گونه است که بدون اینکه راه حلی آماده کنم، به سمت آرمانها و اهدافم حرکت خواهم کرد. فقط انجامش می دهم.

مثل کارهای گذشته ، مجبور بودم هزینه دفتر، نیروی کار، اینترنت و امکانات را برآورد کنم، وگرنه نمی توانستم ادامه دهم. استراتژی ما در برابر مدارس دیگر این بود که معلمان ما همه چیز را در یک مکان آموزش دهند که باعث افزایش کیفیت کار می شد. اگر دانشجویان بفهمند که ما متفاوت هستیم، مطمئنا ترغیب می شوند اما برای جذب دانشجوی بیشتر، مجبور بودیم خودمان راهی پیدا کنیم. حتی اگر به معنای شکست در مسیر راه باشد.

البته اینکه نمی توانستیم دانشجو به اندازه کافی جذب کنیم چیزی بود که انتظارش را داشتیم. حتی با بیان اینکه همه معلمان ما تمام وقت هستند و در زمینه آموزش زبان انگلیسی در فیلیپین بسیار حرفه ای می باشند، اکثر مردم اهمیتی نمی دادند. به این خاطر که اکثر آنها نمیتوانند در مقایسه با مدارسی که معلمان نیمه وقت استخدام می کنند و در آموزش به دانشجو محدودیت زمانی دارند تفاوت قابل توجهی قائل شوند.

اما باید به ایده آل هایم تا پایان وفادار می ماندم. یک روز کیفیت کار ما قابل درک خواهد بود. ما به سختی کار کردیم و باور داشتیم که روزی خواهد رسید که افراد در کلاسهای مکالمه آنلاین شرکت می کنند تا به درستی انگلیسی یاد بگیرند، به جای اینکه تنها به دنبال صحبت کردن باشند. برای به نتیجه رسیدن باید تا پایان صبر کرد. تا آن زمان، باید خودمان را به چالش بکشیم.

کنجکاوم بدانم وقتی به کسب و کارهایی روی می آوریم که هیچکس قبلا انجام نداده است، آیا باز هم سیستم پیش بینی مسائل و آماده سازی راه حل ها به کار می آید یا خیر. اگر بتوانید مسائل را پیش بینی کنید و برای آن راه حل ارائه دهید، می توان گفت این مسئله اصلا مسئله بزرگی نبوده است. هنگامی که به طور همزمان کارها را انجام ندهید، مغز شما فعال نخواهد شد و به ایده های انقلابی نخواهید رسید. مثل وقتی که ایده آل من این بود که از ثبت نامی های غیرفعال در مورد برنامه پرداخت انتظاری نداشته باشم، اگر به راه حل مناسبی در آن زمان نمی رسیدم، فکر نمی کنم می توانستم از قبل هم به نتیجه ای برسم. مهمترین چیز در کسب و کار این است که یک دید روشن داشته باشید و از آن لذت ببرید.

این بخش کمی از موضوع ما خارج است، اما من واقعا رویای مطالعه رشته کسب و کار در آمریکا را دارم. از آنجایی که دانشگاه نرفته ام مطمئن نیستم چطور پیش خواهد رفت، ولی می خواهم روی مطالعه MBA کار کنم و ببینم آیا روش کسب و کار من درست است یا خیر. معمولا مردم آنچه را که در دانشگاه آموخته اند در کسب و کارشان اعمال می کنند، اما در مورد من، قضیه برعکس است. اگر کسب و کارم موفق شود، می خواهم بروم و روشم را رسمیت ببخشم. همچنین می خواهم از انگلیسی فیلیپینی که با افتخار یاد گرفتم، استفاده کنم تا ببینم رقبای تحصیل کرده ام چه نظریه هایی را در ایجاد برنامه های مکالمه آنلاین انگلیسی به کار گرفتند.

 

ادامه دارد…

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »