آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
راه های جلوگيری از سرطان سينه

چگونه می توان از سرطان سینه پیشگیری کرد

salamatmag 1 80 300x150 راه های جلوگيری از سرطان سينه

در این مقاله در سلامت مگ به راه های جلوگيری از سرطان سينه می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

محدود کردن پروتئین و بالا رفتن چربی سالم: کم شدن میزان پروتئین به اندازه یک گرم از هر کیلوگرم وزن خود بیشتر از ۱۰۰ گرم پروتئین برای بزرگسالان غیر طبیعی هست و نصف آن کافیست.تلاش کنید مصرف پروتئین و کربودهیدرات را کم بکنید و چربی کیفیت بالا مثل تخم مرغ ارگانیک و مرغ های ی محلی و گوشت با کیفیت و آووکادو و روغن نارگیل را جایگزین بکنید.شواهد قابل توجهی وجود داشته است که رژِم کتوژنیک به جلوگیری و درمان خیلی از انواع سرطان کمک خواهد کرد

 

مقدار زیادی ویتامین آ طبیعی استفاده بکنید: شواهدی وجود داشته است که ویتامین آ نقش بسزایی در پیشگیری از سرطان سینه خواهد داشت.بهتر هست که آن را به حای استفاده ا مکمل ها از غذاهای طبیعی دریافت بکنید و بهترین منابع برای شما زرده تخم مرغ ،کره خام،شیر و گوشت گاو و یا مرغ هست با این حال حواستان باشد زیرا طبق شواهد مقدار بسیار زیادی از حد ویتامین آ میتواند فواید ویتامین دی را حذف بکند این به این معناس که نه تنها برای خودداری از سرطان بلکه برای سلامت بدن شما رنج مناسبی از ویتامین آ و دی ضروری هست.

 

در حالت ایده آل بدن شما تمام ویتامین دی و آ مورد نیاز را به طور عادی با خوردن سبزیجات رنگارنگ برای ویتامین آ و با قرار گرفتن پوست خود در روزهای آفتابی برای ویتامین دی به دست خواهید اورد.

 

به اندازه ی لازم ید مصرف بکنید: ید یک عنصر اساسی و ضروری برای سنتز هورمون هاست و کاهش آن باعث مشکلات بهداشتی از جمله سرطان سینه خواهد شد.ای به این علت هست که سینه های شما برای عملکرد مناسب سبلولی به جذب و استفاده مقدار زیادی ید نیاز خواهند داشت.کمبود ید منجر به اختلال عملکرد در هر بافتی و تشکیل تومور خواهند شد.

 

با این حال در این جا اختلاف قابل ملاحظه ای در مورد دوز مناسب وجود داشته است پس باید با احتیاط مصرف بکنید شواهد نشان داده است که شاید مصرف بیش از ۸۰۰ میکرو گرم ید در روز غیر منطقی بوده است و مصرف ۱۲۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ میکروگرم امکان دارد به طور جدی بعضی از اثرات نامطلوب را بر روی سلامتی ما داشته باشد.

 

تغذیه روده: بهینه سازی فلور روده شما التهاب را کم میکند و پاسخ ایمنی بدن شمارا تقویت خواهد کرد محققان مکانیسم وابسته به میکوب را پیدا کرده اند که از طریق آن برخی سرطان ها پاسخ التهابی میدهندو رشد آنهارا تامین کرده است به نظر آنها مهار سیتوکین های التهابی امکان دارد پیشرفت سرطان را کم بکند و پاسخ به شیمی درمانی را بهبود بخشیده باشد.

 

اضافه کردن غذای طبیعی تخمیر شده به رژیم غذایی روزانه خود میتواند یک راه آسان برای خودداری از سرطان و یا کاهش سرعت آن باشد. میتوانید از مکمل های پروبیوتیک مصرف بکنید اما غذاهای طبیعی تخمیر شده بهترین می باشند

 

سرطان نوعی ایجاد هرج و مرج و خارج شدن سلول های بدن از روند عادی هست . سرطان پستان جزء سرطان های نسبتا شایع و خطرناک در بین خانوم ها هستند. سینه از انواع غدد مترشحه بوده اند که وظیفه آن تولید شیر می باشد مثل سایر سلول های بدن سینه نیز به طور متناوب رشد میکند و زمانی را نیز به استراحت خواهند پرداخت .

دوره رشد و استراحت به وسیله ی ژن هایی که در مغز قرار میگیرند کنترل و اداره خواهند شد .

 

وقتی که ژنها دارای عملکرد مناسبی هستند به خوبی توانایی کنترل رشد سلول ها را خواهند داشت اما وقتی در عملکرد آنها نوعی نا هنجاری و یا بی قاعدگی بروز بکند تسلط خود را بر روی رشد سلول ها از دست خواهند داد .

درمان موفقیت آمیز این سرطان بستگی به تشخیص اولیه و مراقبت های پزشکی خواهد داشت .

دلیل اصلی بروز آن در ایران اغلب به تغذیه نامناسب و چرب و غذای بیرون ،عدم تحرک و ناراحتی روحی برگشته است .

 

salamatmag 4 18 300x200 راه های جلوگيری از سرطان سينه

 

آیا چاقی در زنان سبب ابتلا به سرطان سینه می شود شما مخاطبین عزیز برای رسیدن به پاسخ این سوال می توانید به پست آیا چاقی سبب ابتلا به سرطان سینه می شود مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

 بهترین راههای پیشگیری از سرطان سینه

 

در قسمت پزشکی سالانه خود ، از پزشکتان بخواهید که ریسک ابتلا به سرطان سینه را در شما حساب بکند .

اگر از ریسک متوسطی در ابتدا به بیماری برخوردار می باشید ،هر ماه سینه خود را به طور متوسط چک بکنید . بهتر هست این کار را از بیست سالگی شروع بکنید . از ۲۰ تا ۳۹ سالگی نیز هر سه سال یک بار به کلینیک های تخصصی مراجعه بکنید و از سلامت خود آگاه بشوید و از ۴۰سال به بالا هر سال این کار را انجام داده باشید .

اگر ریسک شما در ابتلا به بیماری بالا هست می بایست در مورد چگونگی انجام آزمایشات و فاصله زمانی بین آنها با پزشک متخصص صحبت بکنید .

وزن بدن خود را همواه متعادل نگه دارید ،وقتی که به سن شما افزوده خواهد شد باید میزان کالری را در رژیم خود کاهش بدهید و زمان ورزش و نرمش را زیاد بکنید .

در طول روز در شش وعده غذایی از میوه و سبزیجات تازه استفاده بکنید البته اگر این تعداد را به نه مرتبه در روز افزایش داده اید کار بی نظیری را کرده اید .

به دنبال روش هایی باشید که بدن شما را همواره به فعالیت مجبور چه در محیط کار ،چه در خانه و چه در اوقات فراغت .

اگر مادر یا خواهر یا دختر شما سرطان سینه داشته اند نزد مشاور ژنتیک رفته و آزمایشات اولیه را انجام بدهید .

به اعتقاد دانشمندان تندرستی ، زنان در هر گروه سنی می تواند با انجام حرکات ورزش به طور منظم میزان خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش خواهد داد .

تحقیق ها علمی بارها نشان داده هست که ورزش منظم به بدن انسان در مقابله با بیماری ها کمک خواهد کرد .

محققان فهمیده اند ورزش های متداول مثل پیاده روی ،دوچرخه سواری یا شنا که در هفته پنج بار تکرار شود بیش از هر فعالیت دیگر موثر بوده هست

 

salamatmag 3 50 300x225 راه های جلوگيری از سرطان سينه

 

تاریخچه سلامتی خانواده خود را بخوانید؛ اما اگر اثری از این بیماری در خانواده خود پیدا نمیکنید، خیلی خوشحال نشوید. اگر تاریخچه خانواده‌تان شما را نگران کرده سهت یا اگر می‌خواهید از لحاظ تغییرات ژنتیکی موثر بر سرطان سینه تست بشوید، می‌توانید از یک مشاور ژنتیک کمک گرفته و فراموش نکنید که سرطان سینه تنها از طرف خانواده مادر منتقل نخواهد شد، در نتیجه باید تاریخچه خانواده پدری خود را نیز در نظر گرفته. سرطان سینه پیش از یائسگی و سرطان تخمدان که شامل بیماری‌هایی می باشند که باید تاریخچه خانوادگی خود را از وجود آنها بررسی بکنید. اما اگر تا حالا هیچ یک از افراد خانواده‌تان به این بیماری مبتلا نشده اند، دلیل نمی‌شود که شما از ابتلا به این سرطان در امان هستید. تنها ۱۰‌درصد از سرطان‌های سینه ارثی می باشد.

 

نوشته راه های جلوگيری از سرطان سينه اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 7 ماه قبل  ادامه مطلب »