آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
روحیه موتور سواری روشی بود برای شروع کار

امتحان کردن روش خدمات پیک موتوری:

برای آموزش آنلاین و همچنین در مورد آموزش حضوری در فیلیپین وقتی صحبت از روابط و تبدیل ایده‌ها به واقعیت می‌شود، من همان روشی را استفاده می‌کنم که در شرکت خدمات پیک موتوری‌ام از آن بهره می‌برم. در زمان برگزاری تو‌رهای موتور سواری وقتی کسی دچار مشکل می‌شود همه به یکدیگر کمک می‌کنند. “روحیه موتور سواری” این ایده است که در حالت عادی یک موتور سوار جسور و عجیب غریب باشی، ولی وقتی هم تیمی‌ات دچار مشکل می‌شود بی‌غرض و صادقانه به وی کمک کنی. این روحیه‌ای است که من به کارمندانم القا می‌کنم.

تحصیل‌ کرده‌ها کاملاً از اختیار رهبری خود بهره برده و گروه خود را با ایده استقلال، مسئولیت‌ پذیری و حق انتخاب هدایت می‌کنند. در مقابل، من روحیه موتور سواری را در پیش گرفتم و تیمی ایجاد کردم که اعضای آن به یکدیگر اعتماد می‌کنند و به اهمیت تقدیر، شور، تداوم و پیوند باور دارند. بالقوه‌ها به بالفعل تبدیل می‌شوند زمانی که اعضا بدانند مورد اعتماد و مورد قبول یکدیگر هستند. این به این دلیل است که افراد می‌خواهند انتظارات کسانی که به آن‌ها باور دارند را برآورده کنند. به‌ هر حال من صاحب یک شرکت خدمات پیک موتوری هستم که همین باعث شد تیمی به وجود بیاورم که همدیگر را تکمیل می‌کنند و با این ایده که اگر فکرهایمان را روی‌هم بگذاریم از پس هر کاری بر می‌آییم، در کنار هم می‌جنگند و به یکدیگر اعتماد دارند.

یکی از سلاح‌هایی که من در نبردم در میدان رقابت با دیگر کالج‌های آموزش انگلیسی در فیلیپین استفاده می‌کنم، این است که بدون ترس از شکست خود را به چالش می‌کشم. شیوه دیگر من این است که ارزش‌های اساسی کالج را برپایه همان اصول حاکم بر شرکت خدمات پیک موتوری‌ام یعنی تقدیر، شور، تداوم، پیوند و همچنین اعتماد و باور به یکدیگر بنا نموده‌ام.

فلسفه شرکت ما این موارد است:

  • نشر جهانی اشتیاق و سرزندگی مردم آسیا و کمک به تغییر زندگی از طریق قدرت زبان انگلیسی.
  • ایجاد کالجی که به‌ طور مؤثر به یادگیری انگلیسی دانشجویان از طریق ترکیب دو روش آنلاین و حضوری کمک می‌کند.
  • پرورش و رشد ارزش‌های مهم شرکت در بین افراد شامل: باور به تقدیر، داشتن شور، تداوم کار، پیوند بین اعضا و همچنین ساختن تیمی است که اعضای آن به یکدیگر اعتماد و باور دارند.
  • از شکست نترسیم و همیشه به این نکته باور داشته باشیم که اگر همه ذهنمان را به هدفی معطوف کنیم و چالش‌ها را بپذیریم و تجربه کنیم به موفقیت خواهیم رسید.

دلیل اصلی این‌که شرکت خدمات پیک موتوری من به کار خود ادامه داد و پابرجا ماند این بود که من روشی را انتخاب کردم که دیگران به آن توجه نمی‌کردند. در کار سرویس پیک موتوری اولویت در بالا بردن سرعت ارسال است، ولی چیز دیگری که توجه من را جلب کرد و به آن اهمیت می‌دادم این بود که مسیری را انتخاب کنم که موتورسواران با کمترین ترافیک مواجه شوند؛ درنتیجه می‌توانستیم کالا را به‌موقع و در زمان مقرر به دست مشتری برسانیم. نمی‌توانستیم بسته‌های زیادی را باهم و در یک‌زمان واحد حمل کنیم و به مقصد برسانیم ولی ارسال به‌موقع بسته‌ها یک هدف ایده‌آل برای شرکت‌های سرویس پیک موتوری محسوب می‌شد. موتور سیکلت از اتومبیل ارزان‌تر است، بهره‌وری سوخت بهتری دارد، در یک‌ زمان می‌تواند به‌ جاهای مختلف برود، بنابراین بسیار کارآمد است. من همچنین سرویس ارسال بسته های پستی برای ارسال بین انواع شعب شرکت‌های مختلف راه‌اندازی کردم. البته این کار فقط یک بازار کوچک برای خدمات تحویل پستی اضطراری بود ولی بااین‌وجود بازار تقاضای خوبی داشت.

همچنین کاری را انجام دادم که هیچ فروشگاه موتورسیکلتی انجام نمی‌داد یعنی فروشگاه مختص اسکوترهای وارداتی افتتاح کردم. فروشگاه‌های موتور سیکلت در آن زمان تنها وسایل مربوط به سازندگان موتور سیکلت داشتند یا فروشگاه‌های دوچرخه‌های دست‌ دوم، درنتیجه من فروشگاه دیگری که نه‌تنها به اسکوترها مربوط می‌شد بلکه تنها مختص اسکوترهای وارداتی بود ایجاد کردم. اوایل کار وقتی فروشگاه را احداث کردیم تنها اسکوترهای داخلی نظیر هوندا و یاماها می‌فروختیم. ولی در سال دوم، با منحصر کردن فروشگاه به اسکوترهای وارداتی خود را به چالش کشیدم. از آنجایی‌ که ارائه فروش موتور سیکلت‌های مختلف توسط نمایشگاه‌های موتور سیکلت یک امر عادی بود، من بیشتر درصدد این امر بودم تا به‌ جای به‌ کارگیری یک استراتژی هماهنگ با تغییر چیدمان فروشگاه، چالش جدیدی ایجاد کنم.

در مورد واردات کار من از جایی شروع شد که خواستم اسکوترهای مورد علاقه‌ام را وارد کنم. این کار منجر به رفتن من به ایتالیا شد. به کارخانه‌های اسکوتر سازی مختلف در ایتالیا سر زدم و از آنجا که آن‌ها تابه‌حال هیچ بازدید کننده‌ای از ژاپن نداشتند، به گرمی از من استقبال کردند. یادم است که اکثرشان از من سؤال می‌کردند چرا ایتالیا را انتخاب کردم؟ درحالی‌که در حال حاضر تولید کننده‌های زیادی در سطح بین‌المللی در ژاپن مشغول به کار هستند. تلاش کردم تا با انگلیسی ضعیف خودم با آن‌ها ارتباط برقرار کنم که منجر به ایجاد یک رابطه مؤثرتر شد و درنهایت واردات خود را آغاز کردم.

 

 

ادامه دارد…

 

به این مطلب نمره بدهید

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »