معماری
خانه / خبر / استانداری / بازدید معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه از کارخانه الکل سازی مراغه

بازدید معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه از کارخانه الکل سازی مراغه

 

شکری معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه به همراه حمید قاسمی مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی ونجد دادستان انقلاب اسلامی مراغه از کارخانه این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه روز یکشنبه در بازدید از این کارخانه گفت: تولید روزانه این کارخانه شامل اتانول های صنعتی و طبی ۵۰۰ هزار لیتر است.
حمید شکری افزود: ظرفیت اشتغال این کارخانه به صورت مستقیم ۲۰ الی ۲۵ نفر است که در برخی زمان ها این تعداد به ۳۵ نفر افزایش پیدا می کند.
وی به ظرفیت های صادراتی الکل تولیدی در این کارخانه نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته حدود ۶۰ هزار لیتر الکل به ترکیه صادر شده و امسال علاوه بر ترکیه به دیگر کشورهای منطقه از جمله گرجستان و آذربایجان صادر می شود.
شکری افزود: داروسازی های داخل کشور، سرکه سازی، رنگ سازی، چاپخانه ها، و کارخانجات مواد شوینده و بیشتر صنایعی که با الکل سر و کار دارند از مشتریان این مجموعه هستند.
وی به مواد اولیه این کارخانه اشاره کرد و گفت: مواد اولیه کارخانه الکل سازی مراغه از ملاس چغندر قند کارخانجات منطقه تهیه می شود.
کارخانه الکل سازی مراغه در سال ۸۲ به بهره ‌برداری رسید اما به دلیل برخی مشکلات تا سال ۹۲ نیمه فعال بود که با تغییر مدیریت آن در سال ۹۲، تولیدات کارخانه همواره سیر صعودی داشته است.
الکل‌ تولیدی این کارخانه نیاز ۳۰ کارخانه تولید دارو، لوازم آرایشی بهداشتی و صنعتی داخلی را تامین می کند.

حمید قاسمی نیزدراین بازدید از این کارخانه اظهار داشت: مدیریت پسماند خروجی، عملی ساختن ضوابط ابلاغ شده، حذف لاگن ها و بازچرخانی با مدیریت میزان مصرف آب از جمله موارد زیست محیطی هستند که این کارخانه امسال رعایت کرده است.
وی افزود: محیط زیست شهرستان هر هفته نسبت به پایش و نظارت زیست محیطی مجموعه اقدامات لازم را انجام می دهد.

 

درباره ی MAHDI

MAHDI

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس